O spoločnosti

História

Firma bola založená v auguste roku 2011 skupinou troch skúsených informatikov v Žiline. Od prvého dňa bola firma postavená na poskytovaní kvalitných riešení klientom z rôzných odvetví. Prevládali zákazky z mediálnej oblasti a postupne sa začalo pracovať na prvých vlastných projektoch.

Koncom roku 2011 uzrela svetlo sveta prvá služba Červené Pero. Služba orientovaná pre širokú verejnosť má za cieľ pomôcť pri úprave gramatickej, ale aj štýlistickej stránke textov. Chrbtovou kosťou projektu je kvalitný systém pre automatizované spracovanie ľubovoľného textového formátu.

Úspešné dva roky

Prvý rok sa nám podarilo dokončiť niekoľko desiatok projektov, ale cieľom bolo pracovať aj na vlastných nápadoch. Preto sme spustili 3 vlastné projekty SHMUDroid, Rýchly Preklad a Lovci Pokladov.

SHMUDroid je najdetailnejšie počasie pre mobilný telefón. Ponúka informácie priamo zo Slovenského hydrometereologického ústavu a svojou presnosťou značne prevyšuje konkurenciu. Už v prvých dňoch sa ukázalo, že je o neho veľký záujem, keď veľmi rýchlo pokoril hranicu 10 000 stiahnutí. Momentálne sa pohybuje v oblasti 50 až 100 tisíc aktívnych používateľov a pracujeme na jeho ďalších verziách.

Rýchly preklad vznikol na pilieroch projektu Červené pero. Ponúka rýchle, kvalitné a dostupné zadávanie prekladov v elektronickej forme. Systém rýchlo spracuje dokument a používateľ dostane okamžite cenovú kalkuláciu a časový odhad. Na pozadí pracuje prepracovaný rezervačný systém, ktorý dohliada nato, aby každý preklad bol dodaný načas.

Lovci pokladov ako online hra je úsilím priniesť netradičnou, ale zaujímavou formou vzdelávanie do každodenného života. Jeho vybudovanie na cloudovej architektúre Google App Engine nás opäť posunulo ďalej a boli sme tak schopný ponúknuť naším klientom ešte kvalitnejšie služby.

Súčasnosť

Momentálne firma úspešne napreduje a zaznamenáva rast vo všetkých oblastiach. Pripravujeme ďalšie vlastné projekty a stále zlepšujeme existujúce.