Marketing

Search Engine Marketing

Jeden z najrozšírenejších nástrojov internetového marketingu je PPC reklama. Ak do vyhľadávača zadáte hľadaný výraz, okrem prirodzených výsledkov vyhľadávania sa vám zobrazia aj sponzorované linky – reklama. Podobne sa zobrazuje kontextová reklama pri vyhľadávaní na rôznych spravodajských, inzertných alebo odborných portáloch a e-shopoch.

PPC reklama je najjednoduchší spôsob ako sa zobraziť na relevantných miestach vyhladávačov.

 

Výhody PPC reklamy

Dnešný internet je preplnený množstvom rôznych reklám a užívatelia ich do veľkej miery ignorujú. Výhodou PPC reklamy je však jej presné cielenie a merateľnosť.  Na odkazy kliknú väčšinou užívatelia, ktorý majú priamo záujem o hľadaný produkt alebo službu. Na rozdiel od iných foriem vizuálnej online reklamy (napr. bannery) za zobrazenie odkazu neplatíte. Platíte len za návštevníka, ktorý klikne na odkaz a dostane sa na vašu stránku. Oproti dlhodobej SEO optimalizácii má PPC reklama takmer okamžitý efekt a je vhodné kombinovať obe metódy.

Ako prebieha PPC kampaň?

Zvolíme vhodné slová a frázy a vytvoríme pre vás reklamnú kampaň v PPC systémoch ako Google AdWords, Etarget alebo Facebook Ads. Následne budeme sledovať vývoj a optimalizovať kampaň na ďalšie frázy, aby vaša stránka bola viditeľná pre čo najväčšiu skupinu potenciálnych záujemcov pre váš produkt alebo službu. Cieľom kampane je zvýšiť návštevnosť stránky, obrat z predaja a prispievať k budovaniu značky. O priebehu a výsledkoch PPC kampane vás budeme pravidelne informovať.