IT služby a riešenia

E-commerce

V dnešnom konkurenčnom prostredí je pre firmy dôležité kráčať s dobou v online prístupnosti. Elektronický obchod výrazne napomáha vytvoreniu 24×7 modelu predaja. Stále viac ľudí využíva internet nielen na komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí, ale aj na online nákup tovarov a služieb.

Podľa globálnych odhadov spoločnosti eMarketer, v roku 2012 B2C e-commerce predaj sa zvýšil celosvetovo o 21,1% a prvýkrát prekonal hranicu bilión dolárov.

Efektívny e-commerce

Skĺbením predajnej stratégie, vhodnej technológie a príjemného zážitku z nakupovania je možné dosiahnúť zvýšénie obratu firmy. Elektronický obchod už nie je iba online katalóg produktov a nákupný košik.

Z pohľadu zákazníka je najdôležitejšia jednoduchosť nakupovania. E-commerce riešenie musí preto prehľadné a podporovať  rôzne platobné systémy, umožniť sledovať stav objednávky a lokáciu tovaru. Z pohľadu predávajuceho je dôležité aby e-commerce systém umožnil analyzovať predajné štatistiky, správanie nakupujúcich, napomáhať efektívnej logistike a informovať zákazníkov o aktuálnej ponuke.